ההבדל בין הארת מבנים לתאורה מקצועית

סוג האור שאליו נחשפו העובדים משפיע לא רק על מצב הרוח, מקצבי היממה והבריאות הפיזית, אלא גם על פרודוקטיביות ויצירתיות. זה נכון בין אם הארת מבנים במקום עבודה טבעי, מלאכותי, מבריק וכחול, או עמום וצהוב. יתכן וקשה להחליט איזו צורת תאורה מתאימה לעסק מכיוון שקיימים כל כך הרבה גווני תאורה וגופי תאורה שונים. עליך לעקוב אחר ההמלצות וההמלצות הללו כדי לבחור תאורת מקום עבודה שתעורר השראה, תעסיק ותשמור על בריאות הצוות שלך.

 

  • כתחליף חסכוני באנרגיה עבור נורות פלורסנט, נורות LED צברו פופולריות לאחרונה.
  • בעוד שנורות LED עשויות לעלות בהתחלה קצת יותר מאלה פלורסנטים, הן כנראה בסופו של דבר יחסכו כסף לעסק כשהן מנוצלות במשרד. זה נובע מהעובדה שנורות LED מחזיקות מעמד בדרך כלל זמן רב יותר מנורות פלורסנט ואינן פולטות אנרגיה נוספת כמו קרינת אינפרא אדומה כמו נורות פלורסנט.
  • הארת מבנים צהוב או כתום חם יותר לעתים קרובות עדיפות להתרגעות, אבל תאורה כחולה ולבן קרירה יותר מצוינת לעבודה, התעוררות והתמקדות. אם זה אפשרי בכלל, גוון התאורה והטמפרטורה צריכים להשתנות בהתאם לשעה ביום.
  • כדי לעודד עובדים להישאר מודעים וממוקדים, האור צריך להיות בהיר יותר וקריר יותר בבוקר. ככל שהיום עובר, התאורה צריכה להיות חמימה יותר, ולעזור לעובדים להירגע.

 

אור טבעי, לעומת זאת, הוא אור שמגיע מהשמש או מהירח. תאורה מקצועית מתייחסת למקורות אור מפוברקים המשמשים בצילום, כגון פלאש במצלמה שלך, מנורות בספקטרום מלא, נורות LED או נורות סטודיו.

  • לשימוש באורות בספקטרום מלא בצילום יש יתרון עיקרי אחד על פני שיטות תאורה אחרות: שחזור צבע טוב יותר. בעוד שנורת פלורסנט הפולטת אור יום לבן דומה לאור יום, אין לה את כל הספקטרום.
  • זה מרמז שמכיוון שצבעו של אובייקט נקבע על פי אורכי הגל שהוא מחזיר, תאורת פלורסנט בצילום אינה לוכדת צבע בצורה מספקת. אורות בספקטרום מלא מייצגים נכון צבעים מכיוון שיש להם ספקטרום מלא של אורכי גל.
  • ניצול ספקטרום מלא של תאורה מקצועית הוא בעל יתרון של דמיון לאור יום, וזה מה שצלמים מחפשים עבור היבט ריאליסטי בצילומים שלהם. עם זאת, תאורה בספקטרום מלא מבטלת את המאפיינים הלא יציבים של אור היום, מה שעלול להוביל לתאורה לא עקבית בתמונות.
  • בנוסף, אור טבעי יכול לפעמים להיות לא רצוי בגלל אי ​​הנוחות שלו; עם אורות מקצועיים, זו לא בעיה כי התאורה משתנה משמעותית במהלך היום. אם יש לך בעיות בצילום בזמנים הטובים ביותר של היום, הפתרון המהיר הוא להשתמש בתאורה בספקטרום מלא.

Comments are closed