תריסי עץ – התאמה מושלמת כי עכשיו יש עם מי להתייעץ

בניגוד לחומרי גלם כגון פלסטיק או אלומיניום, תריסי עץ מהווים פריט עיצובי יפה ומרשים. מדובר על תריסים העשויים מהחומר הטבעי ביותר, המשרים עלינו אווירה ביתית וחמימה. זהו פריט שהוא גם שימושי,וגם מעורר בנו נוסטלגיה מבית אבא. ניתן למצוא תריסים המיוצרים מעץ בכל מיני סגנונות, אם תריסי כנף, תריסי הזזה, תריסי הרמה או תריסי גלילה שהם בסגנון מודרני יותר, אך עדיין במראה יוקרתי אך חמים. יש שאוהבים להקנות לביתם מראה כפרי והם משלבים את התריסים העשויים עץ עם חיפוי אבן או גוון של טיח צבעוני שיתאים לסגנון.

ניתן לגרום לביתכם להיראות מושלם באמצעות קונספט אדריכלי ייחודי באמצעות פריט שהוא שימושי ונמצא במפתחי החלונות של כל בית ודירה והכוונה היא אל תריסי עץ בעיצוב מושלם שתוכלו להתאים  לפי סגנונכם האישי וסגנון הבית. מיותר לציין, כי גם מחוץ לבית וכן בפנים הבית, העיצוב הינו מרהיב וכן, יש להתאים את תריסי העץ עם רהיטי עץ והפריט האידיאלי הנוסף אשר מתאים לתריסים העשויים עץ, הוא ללא ספק פרקט עץ אשר ישלים לחלוטין את האווירה הרצויה לכם בעיצוב הבית. ישנם תריסים העשויים משלבים נעים שניתן באמצעות הסתת השלבים לגרום להצללה או לחדירת אור טבעי מבחוץ. התריסים בסגנון השני, הינם תריסים בעלי שלבים קבועים, כאשר ניתן לפתוח את כנף התריס לחדירת אור או לסגור את הכנפיים להצללה. 

 צורות ועיצובים מיוחדים אשר ניתן לעצב בתריסי העץ

יש לציין כי האפשרויות של עיצוב תריסי עץ הן רבות. למשל מי שאוהב את סגנון הפרובאנס, יעדיף תריסים קשתיים מעץ. מי שמעוניין בתריסי שלבים או מה שמכונה תריסי רפפה, יוכל למצוא תריסי הזזה בסגנון זה. תריסי גלילה מעץ, הינם תריסים שנוח לשלוט בהם באמצעות שלט רחוק או מתג חשמלי, כאשר הדיוק בכוון ההצללה או האור הוא מושלם. יש לציין, כי תריסי גלילה, ניתן לחבר למערכת בית חכם, כך שתוכלו לשלוט בהם מהמחשב או הטלפון הנייד, גם כאשר אתם לא נמצאים בבית.

מי שמעוניין בתריסי הרמה מעץ, בהחלט יכול להזמין אותם מיבואן או יצרן של תריסים העשויים עץ. בכל חנות או אולם תצוגה של תריסים המיוצרים מעץ, ישנה תצוגה או תוכלו לבחור מתוך קטלוג שבו נמצאים כל הדגמים של תריסים טבעיים העשויים עץ.

תריסי העץ בטכנולוגיה מתקדמת שאינה מצריכה הרבה תחזוקה

בעבר תריסי עץ, הצריכו מאיתנו תחזוקה כגון מריחת חומרי הגנה בפני חום וקור ועוד. היום התריסים מגיעים עם חומר ציפוי מיוחד אשר אינו מצריך מאתנו תחזוקה, מלבד החלפת חלפים שמתבלים עם השנים. תוכלו לקבל ייעוץ מקיף ופרטים נוספים בחנויות ואצל היבואנים המייבאים ומתקינים תריסים מעץ ומעניקים אחריות מלאה על התריסים עצמם ועל התקנתם.  

  

 

 

 

אפשרויות עיצוב החלונות היא רבה, למשל: תריסי עץ קשתיים בגווני עץ כנים יחסית למראה כפרי, תריסי עץ הזזה, אשר נעים על מסילות ונכנסים לתוך נישות בקיר, אלו אינם תריסי גלילה, אלה תריסים בהם ניתן לשחק בשלבים מעלה מטה. זה פתרון הצללה מושלם, כיוון שניתן לשלוט באופן מדויק בזוית פתיחת השלבים. תריסי עץ הזהה יכולים להחזיק שנים, אך יש לתחזקם באמצעות צביעה ושימון הצירים.

תריסי עץ יכולים להיות בעלי שתי כנפיים הנפתחות כלפי חוץ, ואז אתם זוכים למראה חלון יפה שניתן להוסיף לו אדניות עם פרחים להשלמת המראה. קיימים תריסי עץ בשיטת ההרמה. התריס עולה מעלה לתוך נישה, וניתן לשלוט במקום העצירה שלו.

כפי שציינתי קודם לכם מכוון שמדובר בתריסי עץ- אתם יכולים להימצא אותם בגוונים טבעיים רבים, כהים ובהירים. הדבר חשוב בעיקר לאור העובדה שהם אמורים להתאים לגוון קירותיו החיצוניים של המבנה.

תריסי עץ אינם נחלתם של הבתים הפרטיים בלבד, אלא הופכים רווחים יותר גם המבנים כמו בתי מלון בוטיק, מסעדות, ובתים משותפים חדשים בעלי חזות עתיקה.

תריסי עץ ניתן להשאיר בצבעם הטבעי או לבצוע אותם- קיימים צבעים מיוחדים שאינם נוטים להתקלף במהירות ושומרים על חזות מהודרת גם התנאי מזג אויר קשים. במידה שאתם בוחרים לצבוע את תריסי העץ, עליכם לוודא כי העץ עבר תחילה תהליך הדוחה חרקים ומזיקים שונים וכי הוא מצופה בלכה מיוחדת השומרת על תכונותיו.

תריסי עץ הם חומר נפלא ליצירה- ניתן לעטר את שלבי העץ בחריטות מעניינות ובכך לשוות להם מראה ייחודי.

 

תריסי הזזה נראים למעשה כמו תריסי הפתיחה , אך הם לא ניתנים לפתיחה החוצה אלא להזזה לצדדים.
תריסים אלו, כמו תריסי הפתיחה יכולים להגיע עם מספר חלוקות לבחירת הלקוח.
תריסים אלו יכולים לנוע על מסילה חיצונית שאינה דורשת הכנה מוקדמת או לנוע בתוך כיס בין שני קירות כנף על כנף.

Comments are closed