Cennik Usług Pomocy Drogowej-Ile kosztuje laweta, holowanie

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu w 2021 roku?

Gdyby skrajnie przemęczony Tymek stracił kontrolę nad kierownicą i doszłoby do kolizji z innym uczestnikiem ruchu, a samochód doznał poważnych obrażeń, pomoc drogowa wrzuciłaby uszkodzony pojazd na lawetę. Przy braku takowych lub niewielkich tylko uszkodzeniach wystarczy jedynie hak holowniczy. Na lawetę umieszcza się również samochody elektryczne i hybrydowe. Zakres działania pomocy drogowej obejmuje również, wydostanie pojazdu z rowu, jeśli w trakcie kolizji tam się znalazł.

Wiedział, że weźmie wolne. Nie widział opcji porządnie się wyspać. Nazajutrz dowiedział się o kosztach związanych z odholowaniem jego pojazdu. Złapał się za głowę i usiadł z wrażenia. Do zapłacenia miał z grubsza 320zł. Skąd taka kwota? Tymek po raz pierwszy korzystał z usług pomocy drogowej. Nigdy nie był w podobnej sytuacji.

Gdyby paliwa zabrakło mu w porze dziennej i na terenie miasta, zapłaciłby od 150 do 200zł. Tak mniej więcej wyglądają widełki cenowe charakterystyczne dla miast. Poza nimi, w zależności od odległości od bazy pomocy drogowej nalicza się dodatkowe opłaty za odbytą drogę. Jeśli do kolizji doszłoby na terenie wiejskim, położonym o x kilometrów od miasta, to niefortunny kierowca musiałby zapłacić dodatkowo za te nadprogramowe kilometry.

Laweta Cennik Chełm – Ile kosztuje pomoc drogowa?

Takie sytuacje też się zdarzają, w szczególności w trakcie wypadków, zderzeń z innymi pojazdami i kolizji. Tymek miał pecha, ponieważ wracał porą nocną i stanął akurat w terenie wiejskim, poza granicami miasta. To wpłynęło na kształt rachunku. Całe szczęście pojazd na tym nie ucierpiał, więc przynajmniej oszczędził na mechaniku. Opisywany przez nas człowiek mógł uniknąć tak wielkich kosztów, gdyby pomyślał o tym stosunkowo wcześniej.

Mogło być taniej? Oczywiście, że tak. Gdyby Tymek zastanowił się nad wykupieniem stosownej polisy ubezpieczeniowej w obrębie OC/AC nie ucierpiałby na tym jego budżet. Niestety mądry Polak po szkodzie. Co zagwarantowałaby Tymkowi taka polisa? Otóż dzięki niej, w zależności od opcji, na które chciałby się ubezpieczyć, uniknąłby tak dużych kosztów holowania samochodu.

W porze nocnej byłoby to tym bardziej wskazane. Nadprogramowe kilometry musiałyby zostać pokryte bezpośrednio przez Tymoteusza, ale spójrzcie tylko, jak niewielka byłaby to kwota w porównaniu z tą, która musiał uiścić, nie mając wykupionej polisy. Po całej operacji Tymek został bez samochodu. Z wakacji jak wiadomo, nie wracał. Zziębnięty i zmęczony, z oczyma na zapałki musiał łapać autostopa.

laweta cena za 1 km

Morał z tej historii jest taki, że nie znając dnia ani godziny, warto, jest wykupić stosowne ubezpieczenie.

Potrzebna Ci pilnie pomoc drogowa lub laweta w Poznaniu? Zadzwoń do nas, a zapewnimy Ci profesjonalne wsparcie o każdej porze dnia i nocy. Możesz na nas liczyć w najtrudniejszych chwilach – gdy zdarzy Ci się stłuczka, awaria samochodu, a także poważny wypadek. W zależności od problemu usuniemy szybko usterkę, wymienimy koło lub odholujemy auto do warsztatu.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Oferujemy tanią, całodobową pomoc drogową na terenie miasta Poznań i nie tylko. Błyskawicznie odbieramy wezwania od naszych klientów, wysyłając na miejsce kolizji czy awarii doświadczonych holowników. Jako profesjonalna firma świadcząca kompleksowe usługi pomocy drogowej, posiadamy najwyższej jakości sprzęt holowniczy, a także wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do wymiany opon oraz naprawy drobnych usterek.

laweta cena za 1 km

Cennik pomocy drogowej i lawety: Koszt transportu na terenie Poznania- od 130 zł Transport poza miastem- do 100 km od 450 zł Ceny za transport w weekendy, święta, oraz w nocy do uzgodnienia telefonicznego. Szczegółowy koszt usługi można uzyskać, dzwoniąc pod numer .

Każdy samochód warto obejrzeć przed zakupem. Problem pojawia się, kiedy kupujemy go za granicą. Musimy nie tylko sami pojechać do sprzedawcy, ale też zorganizować transport zakupionego pojazdu. Polacy chętnie kupują samochody w Niemczech, Holandii, Belgii i we Włoszech. Ile kosztuje laweta 24, dzięki której sprowadzisz auto do Polski? To jedna z częściej stosowanych form rozliczenia, jakie proponują firmy wypożyczające .

Czy jest to jednak opłacalne dla klienta? Średnia cena za kilometr to 1,3-1,5 zł. Sprowadzając samochód z Niemiec najprawdopodobniej stawka będzie oscylowała w granicy 1,4 zł, z kolei z Wielkiej Brytanii nawet 1,1 zł za kilometr. Takie ceny proponują przede wszystkim firmy przewozowe, które oferują zarówno lawetę, jak również kierowcę.

Ile kosztuje transport samochodów z zagranicy?

Trasa Polska-Holandia – 1000 km. Koszt w jedną stronę przy stawce 1,3 zł to 1300 zł Należy jednak jeszcze uwzględnić koszt przejazdu w drugą stronę, który również jest płatny. Przewoźnik jadący z pustą lawetą najlepiej jeżeli jedzie w pożądanym kierunku. W takim przypadku można negocjować stawkę. Drugą opcją jest wypożyczenie lub na godziny.

Każde kolejne 12 godzin to koszt 200 zł. Oznacza to, że wypożyczenie autolawety na 48 godzin kosztować Cię będzie 600 zł, czyli o ponad połowę mniej niż przy wynajmie lawety z kierowcą. Należy jednak pamiętać, że to kosztów tych trzeba doliczyć paliwo i opłaty drogowe w niektórych krajach, oraz własną odpowiedzialność za swój samochód jak i za wynajętą autolawetę.

Potrzebujesz szybkiej pomocy drogowej? Dobrze trafiłeś! Oferujemy pomoc drogową na terenie Warszawy i okolic. Naszą pomoc świadczymy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu! Nasza oferta jest skierowana do właścicieli aut osobowych i dostawczych: holowanie Warszawa pomoc drogowa Warszawa wulkanizacja mobilna Warszawa awaryjne uruchomianie auta dowóz paliwa w Warszawie wymiana koła Warszawa wyciąganie pojazdów z błota holowanie busów Warszawa awaryjne otwieranie auta odpalanie z kabli Warszawa Poznaj naszą pełną ofertę.

Comments are closed