Cristiano Ronaldo vynechá přípravný zápas na mistrovství světa proti Nigérii

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo trpí žaludeční nevolností a podle jeho trenéra Fernanda Santose bude vynechán ze čtvrtečního přípravného utkání na mistrovství světa proti Nigérii. Útočník Manchesteru United odseděl středeční trénink Portugalska, předchozí dva dny trénoval v Dresy MS ve fotbale 2022 s národním týmem. Portugalsko by mělo před odletem do Kataru hrát ve čtvrtek v Lisabonu proti Nigérii a trenér Fernando Santos řekl, že Ronaldo se ve hře neobjeví. Ronaldo čelí nejisté budoucnosti na Old Trafford, zprávy naznačují, že by s ním klub mohl přerušit vztahy kvůli jeho veřejným urážkám manažera Erika ten Haga a dalších.

„Ronaldo má zánět žaludku a dnes netrénoval, aby se zotavil a odpočinul si,“ citovala Santose ESPN. To znamená, že hvězdný hráč odloží oblékáníDresy MS ve fotbale 2022. Portugalsko nikdy nevyhrálo mistrovství světa, ale s týmem nabitým hvězdami je nelze nikdy vyloučit, i když Fernando Santos bude potřebovat, aby byl Ronaldo v nejlepší možné formě, má-li jeho národ tentokrát dorazit až na konec. Mezitím trenér řekl, že Ronaldův rozhovor nebyl Portugalskem schválen, ale ani nemusí být schválen, a že nemá nic společného s národním týmem. Je přesvědčený, že Ronaldo potřebuje jen nosit Portugalskosko MS ve fotbale 2022 dres a hrát tak tvrdě, jak umí.

Santos řekl, že respektuje Ronaldovo rozhodnutí a nevěří, že to ovlivní jeho národní tým. “Musíme respektovat rozhovor, který poskytl. Nemá to nic společného s národním týmem.” Ronaldův význam pro portugalský tým nelze podceňovat ani ve věku 37 let, útočník zaznamenal 117 gólů ve 191 zápasech. Očekává se, že v Portugalskosko MS ve fotbale 2022 dres vstřelí více gólů. První zápas Portugalska na mistrovství světa je stále ještě Více než týden zbývá, s týmem Fernanda Santose se 24. listopadu utká s Ghanou. Portugalsko vidí Nigérii jako ideálního soupeře pro posouzení jejich připravenosti na zahájení skupiny Světového poháru proti Ghaně.

Comments are closed