Ile kosztuje holowanie samochodu? – kalkulator-oc

laweta warszawa – https://pomocdrogowaautohol.pl;
Laweta Warszawa – tania pomoc drogowa, autolaweta i nie tylko!
Podstawowy wariant assistance zapewnia holowanie wyłącznie na terenie Polski i w określonych sytuacjach, np. po awarii lub wypadku. Niektórzy ubezpieczyciele zapłacą za holowanie nie tylko Twojego samochodu, ale również pojazdu poszkodowanego – gdy spowodowałeś np. kolizję. Holowanie w cenie OC lub OC/AC W swoich ofertach firmy ubezpieczeniowe eksponują dodatkowe korzyści.
Niektóre firmy ubezpieczeniowe odholują pojazd do warsztatu lub na wybrany parking (jeżeli warsztat będzie nieczynny) dopiero wówczas, gdy usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia okaże się niemożliwe. Nie tylko holowanie – co jeszcze proponują ubezpieczyciele? Bezpłatnie wraz z ubezpieczeniem OC możesz otrzymać znacznie więcej niż tylko holowanie do wyznaczonego miejsca lub najbliższego warsztatu.
Standardem jest oferowanie pomocy informacyjnej, w ramach której kierowca – po kontakcie telefonicznym z infolinią – może uzyskać informacje np. o znajdujących się w okolicy zakładach wulkanizacyjnych. Z kolei świadczenia pożądane przez kierowców to m. in. usprawnienie auta na miejscu zdarzenia czy możliwość otrzymania pojazdu zastępczego– mówi Stefania Stuglik, specjalista ds.
pl, Aviva – Assistance Podstawowy, Ubezpieczyciel proponuje transport podróżujących do miejsca holowania i 3 telekonsultacje lekarskie w razie nagłego zachorowania. Po kolizji będziesz mógł też skorzystać z samochodu zastępczego przez maksymalnie 3 dni. Inter, Risk – Assistance Standard, Firma zapewnia m. in. usprawnienie auta na miejscu zdarzenia i pokrycie kosztów drobnych części (do 100 zł).

Ile kosztuje laweta za kilometr?
Uniqa – Assistance Midi, Ubezpieczyciel udostępnia samochód zastępczy po awarii, kolizji i wypadku na maksymalnie 2 doby, zapewnia transport osób i zwierzęcia po wypadku. Z ubezpieczenia można też pokryć koszt leczenia pupila, pomoc drogowa 24h warszawa jeżeli doszło do wypadku. Limit wynosi 1000 zł. W przypadku świadczeń z assistance (w tym holowania) mogą pojawić się ograniczenia w postaci franszyzy.
in. przez Generali. Jeżeli pojazd ma więcej niż 10 lat, to kierowca ze świadczeń assistance może skorzystać jedynie wówczas, gdy awaria miała miejsce w odległości 25 km od jego miejsca zamieszkania. Co zrobić, aby skorzystać z darmowego holowania? Jeżeli wraz z ubezpieczeniem OC lub OC/AC otrzymałeś assistance, w ramach którego możesz skorzystać z bezpłatnego holowania, powinieneś wiedzieć, jak postępować, aby nie zostać obciążonym kosztami transportu auta.
W każdym dokumencie OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) znajdziesz zapis brzmiący podobnie do tego: „Ubezpieczony zobowiązany jest użyć dostępnych mu środków w celu ratowania przedmiotu ubezpieczenia oraz zapobieżenia szkodzie w mieniu bezpośrednio zagrożonym lub zmniejszenia rozmiarów szkody”. Poinformuj firmę o zdarzeniu i powiedz, że potrzebujesz pomocy technicznej, w tym holowania samochodu.
Link4) deklarują pomoc w ciągu 30 minut od zdarzenia. Pomoc drogowa odholuje Twój pojazd do najbliższego warsztatu lub na parking. Takie zastrzeżenie znajdziesz w każdym OWU. Niepoinformowanie ubezpieczyciela o zdarzeniu spowoduje, że będziesz stratny. Ubezpieczyciel będzie musiał zwrócić Ci koszty holowania, jeżeli Twój samochód został odholowany ze względu na stan zdrowia, w jakim znajdowałeś się po wypadku.

Cennik pomocy drogowej Łódź – Laweta
Pani Marta kupiła w maju OC na cały rok. W cenie otrzymała polisę assistance, w ramach której mogła skorzystać m. in. z holowania. Dwa miesiące później była zmuszona z niej skorzystać – w drodze z pracy do domu spowodowała kolizję. Wystarczył telefon na infolinię ubezpieczyciela, aby na miejsce zdarzenia przyjechał holownik.
Kiedy firma ubezpieczeniowa zwróci za holowanie samochodu? Nie w każdej sytuacji będziesz mógł skorzystać z holowania pojazdu w ramach polisy assistance otrzymanej do ubezpieczenia OC lub AC – czasem ubezpieczyciel rozliczy się z Tobą po przedstawieniu faktury za holowanie. Taka sytuacja będzie miała miejsce choćby wówczas, Na autostradzie samochód holować mogą wyłącznie specjalne służby drogowe.

Comments are closed