Mohamed Salah opět zazářil při výhře Liverpoolu 7:1 nad Rangers

Důrazný výkon ve druhém poločase zajistil Liverpoolu ve středu na stadionu Ibrox výhru 7:1 nad Rangers v Lize mistrů. Dá se říci, že Mohamed Salah v červeném Fotbalové dresy s číslem 11 opět našel svůj šmrnc. A možná, jen možná, se to podařilo i Liverpoolu. Podle neoficiálních údajů dělilo první a třetí gól 6 minut a 12 sekund, přičemž začínaly v 75. minutě, čímž Salah dosáhl nejrychlejšího hattricku v historii Ligy mistrů. Byl to Salahův první hattrick v kariéře v Lize mistrů, čímž si v celé soutěži připsal 41 gólů, z nichž většinu vsítil v Liverpool dres.

Svěřenci Jurgena Kloppa na Ibroxu zaostávali po elegantním zakončení Scotta Arfielda, ale odpověděli důrazně, když se prosadili Roberto Firmino, Darwin Nunez a Harvey Elliott. Rangers se ujali vedení zásluhou Scotta Arfielda, ale skvělý Firmino vyrovnal a Liverpool po poločase převzal iniciativu. Poté, co Nunez v 66. minutě zvýšil na 3:1, se Klopp rozhodl udělat změny, když měl jeho tým vše pod kontrolou. Do vedení se dostali v Liverpool dres, když se Joe Gomez spojil s Harveyem Elliottem a poté doručil přesný nízký kříž do cesty Firmino, který se zakončením nemýlil.

Jeden další bod uvidí Reds bezpečně do vyřazovací fáze Ligy mistrů šestou sezónu po sobě, pro začátek, ale to, co toto vítězství může udělat pro jejich sebevědomí, je stejně důležité. Salah možná trochu zklamal na začátku sezóny 2022-23, ale Egypťan se ve středu blýskl svým brilantním výkonem s klasickým červeným Fotbalové dresy, jen čtyři dny před nedělním zápasem Liverpoolu s Manchesterem City. Před středečním vystoupením bylo Salahových 38 gólů druhým nejvyšším počtem gólů v historii pro hráče bez hattricku, když zaostával pouze za 52 góly Thomase Müllera. Liverpoolu nyní stačí k zajištění postupu získat jeden bod ze dvou závěrečných zápasů venku s Ajaxem a doma s Neapolí.