Yabancılarla Sohbet Etmenin Zevkli Olması

 

 

Yabancı Biriyle Sohbet Etmek Neden Daha Keyiflidir

 

Tanımadığımız biriyle sohbet etmekten keyif almamızın ilk sebebi olmadığımız ama hep olmak istediğimiz kişi olabilmek fırsatıdır. Siz neleri paylaşmak istiyorsanız onları sohbet konusu yaparsınız. Bilinmesini istemediğiniz iyi ya da kötü şeyleri saklama şansınız vardır. Karşımızdaki yabancı biri olunca bizde olmadığımız biri oluveririz bazen. Tabi karşımızdaki kişi için de aynı şansın var olduğunu bilmeliyiz. Açıkçası bizde gerçek olmayan biriyle sohbet ediyor olabiliriz.

 

Yani kişi anlattığı kadar iyi, mutlu, şanslı, varlıklı, düzenli ve daha birçok ihtimalle bizi olduğundan başkasına inandırıyor olabilir. Bunu anlamanın bir yolu yok maalesef. Ama benim inandığım bir detay var ki; siz ne kadar iyi niyetli ve sevgi dolu olursanız karşınıza bu tip insanlar çıkar. Yani dünyada istediğiniz kişileri değil olduğunuza yakın kişileri çekersiniz. Bence yabancı birinin sizi mükemmel sanması için özel bir çabaya girmeniz gereksiz bir davranıştır. Çünkü siz zaten dünya üzerinde tek ve eşsiz birisiniz.

 

Yabancı Biriyle Sohbet Etmenin Bir Diğer Güzel Yanı Da Kimseye Söyleyemediğiniz Bir Sırrı Paylaşmak Olabilir

 

Nede olsa bir daha görmeyeceksiniz ve bu sır artık birine anlatılmalı. Taşıdığınız his tam da bu şekilde ise o kadar emin olmayın derim. Ne der büyüklerimiz; İki kişinin bildiği bir şey sır değildir. Bu kişiyle tekrar karşılaşmayacak olmamız ise tamamen tesadüflere bağlı. Yani isteyerek ya da istemeyerek anlık bir rahatlama uğruna kendinizi ciddi bir riske attığınızı bilmelisiniz. Belki tekrar karşılaşacak hatta umduğunuzdan çok daha yakın bir ilişki kuracaksınız. Umalım da güzel bir şeyi başlamadan mahvetmiş olmayalım.

 

Tanımadığımız Birine Anlatacak Ne Çok Şeyimiz Vardır Kim Bilir

 

Onca zamanı, hayatımızda olanı biteni, hatta en genel şeyleri bile bilmiyoruz birbirimiz hakkında. Bu sohbet çok zevk verecektir, bilmece çözmek gibi eğlenceli ve komik olma ihtimali yüksek. Ama daha hiç tanımıyoruz ve neler söyleyeceğiz, neleri saklayacağız, bir daha karşılaşma olasılığını nasıl hesaplayacağız. Bunlar bu sohbetin akışını belirleyecek olan en önemli unsurlar ve biz kendimize güvenmezsek bu iş trajik bir anı olabilir. Sohbet odaları herkesimden insnaın gelerek yüzünün gülmesine vesile olan güzel vede yaratıcılıkları ile ünlenen siteler olmaya devam edecektir.

 

Her durumda ilk yapmamız gereken doğru bir cümle ve üslup kullanmak olmalı. Ne fazla sert nede fazla komik olmamakta büyük yarar var. Sonuçta henüz iki yabancıyız ve yanlış algılanmaya en yakın yerde duruyoruz. Her şeyin yolunda gitmesini dileyelim o zaman

Comments are closed